Záborská pozýva všetkých poslancov k spolupráci pri príprave zákonov podporujúcich nenarodených, rodiny, deti a medzigeneračnú súdržnosť

03.04.2020

Bratislava 3. apríla 2020 (HSP/Foto:TASR - Michal Svítok)

Koaliční poslanci vo štvrtok (2. apríla) na Bratislavskom hrade podpísali koaličnú dohodu. Poslankyňa Anna Záborská k podpisu vo svojom príspevku na Facebooku pripomenula, že koaličné strany uzavreli túto dohodu v čase krízy

Na snímke Anna Záborská (OĽaNO)

Zmluva bola podľa jej slov podpísaná v "ťažkých časoch". Dodala, že základným predpokladom ich podpisu bol sľub dodržať 5 hlavných podmienok OĽaNO-NOVA-Kresťanská únia-Zmena zdola pre vstup do vlády. Medzi tieto podmienky patrí odmietnutie registrovaných partnerstiev a adopcií detí homosexuálnymi pármi, neuvoľnenie drogovej politiky, podpora sociálnych istôt, pokračovanie v odmietaní nelegálnej migrácie.

"Ja, ako aj všetci poslanci za Kresťanskú úniu, podporujeme vládu pri hľadaní dobrých riešení pre Slovensko. Koaličná zmluva nám konečne dáva priestor aby sa Slovensko stalo ľudskejšou krajinou. Budeme tvrdo pracovať pre všetkých, obzvlášť pre najmenších z nás," napísala Záborská.

V príspevku zároveň za Kresťanskú úniu pozvala všetkých svojich kolegov v parlamente k spolupráci pri príprave zákonov podporujúcich nenarodených, rodiny, deti a medzigeneračnú súdržnosť.

Premiér Igor Matovič na štvrtkovom brífingu počas podpisovania dohody poslancami povedal, že po podpise koaličnej dohody a odhlasovaní programového vyhlásenia vlády sa očakáva, že poslanci budú hlasovať za zákony, ktoré sú súčasťou koaličných dohôd. Poslanci ale aj naďalej budú mať zelenú kartu pri hlasovaní o veciach, na ktorých nie je spoločná dohoda v koalícii. Podľa slov predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina) zverejnia partneri znenie dohody v pondelok (6. 4.).

Tatiana Stará