Cirkev a politika


Bratislava 22. októbra 2020 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)
Poslanci v utorkovom hlasovaní rozhodli, že sa oblasť potratov novelizovať nebude. Nepodporili prolife zákon z dielne poslankyne Anny Záborskej (OĽANO), ktorého cieľom bola pomoc tehotným ženám. Niekoľko poznámok k tomu uviedol známy kňaz Anton Ziolkovský
Ziolkovský ocenil prácu...

Vážení predsedovia politických strán, vážení 93 - statoční poslanci NR SR,
Týmto listom Vám úctivo všetkým ďakujem, že ste dnes vyslali opäť jasný signál do EÚ a celého sveta, že hoci sme len maličký národ, stále sme národ suverénny, ktorý si nie len chce, ale aj vie odvážne brániť pravé hodnoty - dedičstvo našich otcov.
Sme dnes na...

Po latinsky písané (t. j. najmä franské či pápežské) pramene Svätopluka označujú či oslovujú ako rex (kráľ), dux (vojvoda, knieža, vládca, vodca), princeps (knieža) alebo comes (vladár, druh). Jeho štát sa opakovane označuje ako regnum (kráľovstvo alebo niekedy voľnejšie ponímané ako ríša/územie len jedného, t. j. suverénneho, panovníka). Napr.:
V...

Bratislava 5. novembra (TK KBS) Cirkvi budú financované inak ako doteraz, revízia zastaraného zákona prichádza po 70 rokoch. Zákon z dielne Ministerstva kultúry (MK) SR o finančnej podpore cirkví a náboženských spoločností v utorok podpísala prezidentka SR Zuzana Čaputová.