Štefan Kuffa pri príležitosti 75 výročia oslobodenia Osvienčimu

28.01.2020

Pri príležitosti výročia vydal stanovisko aj Štefan Kuffa, brat kňaza Mariana Kuffu, ktorý predkladal v roku 2015 doposiaľ najprísnejší zákon na ochranu Slovenska. 

"Dnes si pripomíname obete Osvienčimu. Táto tragédia sa neskončila, ale pokračuje každý deň aj na našich gynekologických klinikách, kde sú zabíjané deti len z troch dôvodov: podľa niektorých sú na príťaž, podľa iných sú menejcenní a nie sú ešte plnohodnotnými ľuďmi a po tretie, lebo sa nachádzajú na mieste, kde podľa iných sa môže beztrestne zabíjať. 

Toto je presne rovnaký pohľad na život ako mali fašisti. Preto práve dnes by mal od ľudí zaznieť jasný hlas požadujúcich ukončiť túto fašistickú ideológiu, ktorá pretrváva. Je nepredstaviteľné, že kresťania v politike už 30 rokov hlasujú proti životu. Keby sa nedávno Andrej Danko nebol zdržal, mohli sme mať už zákon, ktorý by aspoň čiastočne túto genocídu znížila. 

Zavrime všetky dnešné Osvienčimy ihneď a modlime sa za spásu duší všetkých, ktorí nespravodlivo boli zničení od Druhej svetovej vojny až do dnes."