Aliancia za rodinu: Parlament odmietol dať hlas nenarodeným deťom

05.12.2019

Bratislava 5. decembra 2019 (HSP/Foto:Pixabaay)

Národná rada SR dnes odmietla návrh zákona, ktorý dával matke pred potratom právo vidieť svoje dieťa, počuť hlas jeho srdca a zakazoval reklamu na potrat

Stanislav Gunčaga informoval: "Dnes na sviatok chodí Mikuláš, ktorý rozdáva deťom darčeky. Mnohé nenarodené deti sa darčekov nikdy nedočkajú. Ich jediná možnosť ozvať sa mamičke tlkotom srdca bola dnes v parlamente umlčaná."

Martina Bednáriková uviedla: "Potratári môžu oslavovať. Reklama na potrat sa nezakázala. Toto je to moderné 21. storočie? Mať reklamu na potrat a nemať relevantné informácie k rozhodnutiu? Hlas detí nebude počuť a budú ďalej zabíjané. Ak táto spoločnosť dovoľuje vraždiť nevinné nenarodené deti, čo má právo zakázať?"

Peter Beňa uviedol: "Debata ukázala, že niektorí pre svoju ideológiu nemajú problém obetovať ani vedu. Toto je dôkazom, že nikdy na Slovensku odborná diskusia v tejto veci neprebehne. Pre potraty sú schopní zavádzať a manipulovať verejnosť neodbornými názormi a v podstate sa vysmievať pokynom svetových ultrazvukových spoločností, ktoré umožňujú použitie Dopplerovského vyšetrenia v prvom trimestri dokonca aj na vzdelávacie účely v rozsahu 5-10 minút, pričom návrh bolo možné naplniť počúvaním srdca dieťatka v rozsahu 3-5 sekúnd."

"Ani oklieštený návrh zákona o práve vidieť svoje dieťa a počuť tlkot jeho srdca neprešiel. Samotný návrh zabíjanie nenarodených detí neobmedzoval, dával matke iba viac informácií, bol to iba "milimetrový" posun vpred v ochrane života, ale vidíme, že touto cestou sa ísť neoplatí. Cesta okliešťovania návrhu a neustálych ústupkov bohužiaľ nezafungovala. Dohody sa nedodržali. Vystavila predkladateľov ešte väčším útokom zo strany potratárskej lobby, hoci ich návrhy boli rozumné a odôvodnené. Lekár nebude povinný informovať mamičku, ako vyzerá jej bábätko," vyhlásil Anton Chromík.

Aliancia za rodinu vyzýva občanov na vyvodenie politickej zodpovednosti. Vidíme, že v tomto parlamente je za život približne jedna tretina poslancov. Pri tomto návrhu na prijatie úplne jemného vylepšenia chýbali 4 hlasy.

Martina Bednáriková na záver dodala: "Vyzývame všetkých občanov, ktorým nielen slovne, ale skutočne záleží na živote nenarodených detí, aby svoj vlastný názor zohľadnili pri voľbe poslancov do Národnej rady SR a aby si vyberali takých poslancov, ktorí neobetujú hodnoty, pre ktoré ich ľudia volia, stoličkám vo vláde či pochybnej dohode o zlepšovaní Slovenska. Odporúčame im pozrieť si zo záznamu, kto ako hovoril a bránil život a ktorí poslanci z akých strán šírili bludy."

Anton Chromík, Aliancia za rodinu

Hlasovanie - viac TU

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=43555