... ako pokračuje prípad Caroline Farrow ?!

01.11.2019

mnohí ste sa pýtali ako to dopadlo s našou odvážnou britskou riaditeľkou kampaní, ale museli sme byť obozretní. V snahe, aby naša ďalšia komunikácia Caroline Farrow nepoškodila, sme celú vec konzultovali s právnikmi a starostlivo zvažovali každé slovo.
Ako som Vám písal, súdne pojednávanie malo posúdiť, či Caroline porušila súdny príkaz, ktorý jej zakazuje menovať transgender aktivistu S. Haydena a označovať ho za muža.
Všeobecné komentáre, ktoré Caroline urobila na diskusnom fóre, si p. Hayden stiahol na seba a teraz žiada pre Caroline väzenie za to, že neuposlúchla súdny zákaz a tým pohrdla súdom.


Počas súdneho konania, ktoré sa konalo 15. októbra, však sudca oznámil, že kvôli omylu na súde sa k nemu nedostali podklady ku Carolininej obhajobe, a preto bolo pojednávanie odročené až na január! Zároveň sudca súhlasil s návrhom žalobcu, aby bola Caroline žalovaná ešte aj kvôli podpore CitizenGO.


Samozrejme, že keď sme zistili, že naša kolegyňa čelí kvôli krivému obvineniu väzeniu, tak sme ani chvíľu neváhali a po dôkladnej porade s našimi právnikmi sme sa rozhodli urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme jej pomohli. Hayden sa však snaží aj našu a Vašu podporu použiť proti Caroline.


Caroline teda čelí ďalšiemu krivému obvineniu a až do januára 2020 musí čakať na ďalšie pojednávanie.
Haydena na súde sprevádzala skpinka vulgárnych a extrémnych aktivistov, ktorí na ňu vykrikovali vulgárnosti a želali jej, aby "zhnila vo väzení"...


Je to pre Caroline a jej rodinu s piatimi malými deťmi mimoriadne ťažká situácia. Musí čeliť niekoľkomesačnej neistote, ďalšej šikane a narastajúcim právnickým výdavkom.
Tento odklad tiež znamená, že sme získali viac času pre našu petíciu. Ak ste tak ešte neurobili, prosím podpíšte túto petíciu generálnemu prokurátorovi Coxovi, ktorá ho vyzýva, aby prihliadal na fakty a zákon a nie na hystériu radikálnych aktivistov.

https://www.citizengo.org/sk/fm/174137-zachranme-caroline-farrow-pred-vazenim?mkt_tok=eyJpIjoiTnpneE5EZGtNVGRqWmpoayIsInQiOiJpQ3lDbFlKT3RpcjBsditHQTNrUEdqbzJpcU9NMkJnd1A4YlFyM05ZbStuZ3hTRGJOcVN2a1ZCS0dTMytGZ240S2RZdWlpMDlTSHB5WXZTUjFLMDV6cnlJOEJucWNydHAwaUpxTG12NnFxVjdlVEdleGhoR1pMM1VKU3RiMzdVcCJ9


Za posledné 2 týždne podpísalo našu petíciu na pomoc Caroline 150 000 občanov z celého sveta, viacerí jej veľkodušne prispeli na pomoc s právnymi nákladmi, rodina zo Žiliny dokonca Caroline a jej rodine ponúkla dočasný azyl! Svoju solidaritu a podporu jej vyjadrovali ľudia po celom svete:


Útok je čoraz ťažší. Jeho cieľom už nie je len naša skvelá aktivistka Caroline, ale CitizenGO ako celok. Nie je to však dôvod vzdať sa, ale zdvojnásobiť naše úsilie:
Pripojte sa k 150 000 občanom a podpíšte túto petíciu, aby Caroline nebola odsúdená len preto, že hovorí pravdu.


Je mimoriadne dôležité, aby sme pozdvihli svoj hlas za pravdu a chránili právo na slobodu prejavu, pretože ak zákony prestanú chrániť toto základné ľudské právo, opäť vstúpime na temnú cesty totalitných spoločností.


Ďakujeme Vám za všetko, čo robíte!
So srdečným pozdravom,
Ignacio Arsuaga a celý tím CitizenGO